logo

ראש העמותה ומייסדה: הרב נתן שלו 

זוגיות בריאה ויציבה היא לבו של החוסן המשפחתי של בני המשפחה כולה.
שיקום הקשר הזוגי הוא המפתח ליצירת סביבה בטוחה ושמחה לגידול ילדים, לתפקוד הורי מיטבי ולחיים בריאים מבחינה נפשית.

עמותת חיים של טובה מסייעת למשפחות או לזוגות מעוטי יכולת, הזקוקים לסיוע טיפולי מקצועי.

כל אחד מאתנו זקוק לסביבת חיים יציבה, שמחה ובריאה, על מנת לחיות בטוב, לגדול ולהתפתח. התא המשפחתי הוא סביבת החיים שלנו. ליקויים חמורים בקשר הזוגי, מכניסים לתוך שגרת החיים רשימה ארוכה של מרכיבים שליליים המכרסמים בחוסנו של התא המשפחתי, מהם מריבות, צעקות, ריחוק רגשי, אלימות פיזית או מילולית, כעסים, איומים, פחדים, חוסר יציבות, עלבונות, מרירות וכאב. מעבר לטרגדיה האישית של כל אחד מבני הזוג, ישנה טרגדיה נוספת – והיא הנזקים הנפשיים הנגררים לילדים.

הבית, האמור להיות המקום הבטוח, החם והאוהב, הופך להיות מקום מנוכר, לא יציב ומפחיד. הביטחון העצמי נפגע, משקעים רגשיים שליליים מצטברים, ואלו יבואו לביטוי בקשרים החברתיים, בקשיים לימודיים וביכולת ההתמודדות עם משימות ועם אתגרים. החסכים הנפשיים מובילים ילדים ונערים לחיפוש אחר ריגושים שונים  בשוטטות ברחוב, אלכוהול, סמים, ושאר מרעין בישין. דפוסי התנהגות אלימים מתקבעים אצל הילדים כדפוסי התנהגות קבועים. קטגוריית נוער בסיכון היא תוצאה ישירה של משברים משפחתיים. ישנה ספרות מחקרית ענפה בנושא ילדי גירושין, והיא מצביעה על הקושי של ילדי גירושין ליצור בעצמם קשר רגשי, לבחור בן או בת זוג ולהקים זוגיות תקינה. למרבה הצער, אחוז גבוה של ילדים שחוו על בשרם את המשבר הזוגי של הוריהם, יורש אותם ליקויים ומגשים אותם גם בחייו שלו, ובכך הטרגדיה הופכת להיות מונצחת.

להתפתחותו של משבר זוגי ייתכנו גורמים רבים. בחלק מהמקרים ישנו רקע אישי של אחד מבני הזוג המקרין על הקשר הזוגי, והסיפור האישי הינו חלק בלתי נפרד מהמשבר הזוגי. סיפור חיים מורכב של אחד מבני הזוג או שניהם, מערכות יחסים מורכבות עם משפחת המוצא, חסכים נפשיים, בעיות נפשיות שונות (הפרעות קשב, דיכאון, חרדות, אובססיות, הפרעות אישיות ועוד), טראומות של פגיעה מינית או טראומות ילדות אחרות - אלו הן דוגמאות שכיחות של סיפור אישי שתורם תרומה שלילית לקשר הזוגי, ועלול להוות חלק מהותי ממשבר זוגי. משברים מסוג זה מתאפיינים בכך שהקשיים לא ייפתרו על ידי החלפת בן זוג. הפתרון הוא התגייסות לתהליך טיפולי.

המשימה שנטלנו על עצמנו, היא  לסייע למשפחות לצאת מן המשבר שאליו נקלעו, על ידי מתן כלים מקצועיים. מטרתנו היא שמשפחה הזקוקה לשיקום תוכל לשקם את עצמה, אף אם אין ביכולתה לשאת בעלויות הכספיות.

האמונה ביכולת האנושית לחולל שינוי היא נר לרגלנו. לב לבו של התהליך הטיפולי הוא כח הרצון והיכולת ליצור שינוי. זכינו לעקוב אחר טיפולים רבים ולחזות במו עינינו בשינויים מרשימים ומרחיקי לכת שהושגו על ידי עבודה עקבית ומשותפת של המטפל ושל המטופל. לשמחתנו הרבה, טיפולים שמסתיימים בהצלחה הינם דבר שבשגרה. כאשר ישנה הצלחה בטיפול, היא נזקפת לזכותו של המטופל והמטפל כאחד.

הטיפול בפניה שמגיעה אלינו, עובר דרך שלוש תחנות:

  1. בחינת המתווה הטיפולי הנדרש
  2. אישור המטפל המבוקש על ידי המשפחה או מציאת מטפל מתאים
  3. קביעת גובה הסיוע הכספי, מתוך התייחסות לכל מקרה לגופו

 מקורות המימון של הטיפולים, הם שלושה:

  1. השתתפות עצמית של המטופל - בהתאם ליכולתו
  2. הנחת מטפל - המטפלים שרשומים במאגר המטפלים שלנו נדרשים להעניק תעריף מוזל.
  3. תרומות מאנשים פרטיים, ומגופים שונים

 אנו תקווה ותפילה, שלא תצא תקלה מתחת ידינו, ושנזכה לסייע למשפחות כמיטב יכולתנו, לחיות חיים בריאים, יציבים ושמחים.

ראש העמותה ומייסדה: הרב נתן שלו

 
טלפון: 073-7521115 | פקס: 02-5638181 | דוא"ל: office@hst.org.il
כתובת: כוכב השחר ת.ד 240 מיקוד: 9064100 | מס' עמותה 580553311